MENÜ
Ankara 29°
Ankara Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Sisi tipi demokrasi…
Markar Esayan
YAZARLAR
16 Temmuz 2020 Perşembe

Sisi tipi demokrasi…

Dört yıl olmuş, inanılır gibi değil. 12 Eylül’ü de hatırlıyorum, ama bu benim ilk gerçek darbe deneyimimdi. İnsan kendisini nasıl aşağılanmış hissediyormuş. Sizin iradenizi hiçe sayanlar, sizin seçtiklerinizi hal etmeye, hatta öldürmeye kalkıyorlar. Size de acı acı bunları seyretmek düşüyor.

***

Ama bu sefer öyle olmadı…

***

Daha Cumhurbaşanımız konuşmamıştı. Ben kardeşimi alıp İl Başkanlığımıza gittim. Halkımız orada toplanmıştı. Ama yüze yakın FETÖ’cü asker de vardı. Neler yaşadık, neler yaşattılar bize. FETÖ’cülerin kalabalığa ateş açması an meselesiydi. Çok şükür ümidi kesince teslim oldular.

***

Bu millet hain bir işgali sokaklara inerek durdurdu, geri püskürttü. Tüm şehitlerimize, başta Ömer Halisdemir olmak üzere Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şifa diliyorum. O gece sokağa çıkan, çıkamayıp dua eden herkese minnet borçluyuz.

***

Demokrasi bundan başka nedir ki? Böyle bir demokratik olgunluk nerede görülmüştür? Türk milleti o gece tüm dünyaya büyük bir demokrasi dersi vermiştir. Yabancı basın o gece sevinç çığlıkları atarken, darbecilerin demokrasi güçleri olduğunu söylüyorlardı. Onların demokrasi anlayışı buydu. Sisi tipi demokrasi…

***

15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı milletçe esir olmuştuk. Terör koridorları kurulmuş, Libya, Katar işgal edilmişti. Akdeniz elden gitmişti ve daha neler neler. Ülkemiz üzerinde büyük bir oyun oynandı. FETÖ’yü küçümseyen, onu meşrulaştırmaya çalışan bu oyunun bir parçasıdır.

***

15 Temmuz’dan sadece kırk gün sonra Türkiye Fırat Kalkanı operasyonunu başarılı bir şekilde tertip etti ve terör koridorunu parçaladı attı. Arkasından Zeytin Dalı ve İdlib operasyonları geldi. Doğu Akdeniz’de verilen mücadele ve Libya Anlaşması’nın başarısı ortada. Terörle mücadeleyi de bu tabloya eklemek lazım.

***

Keşke yaşamasaydık, ama her şerde hayır var misali, tüm dünyaya ne olup ne olmadığımızı göstermiş olduk. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2022 Ankara Gazetesi