MENÜ
Ankara 26°
Ankara Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Fetö ile Mücadele
Mehmet Algan
YAZARLAR
6 Nisan 2018 Cuma

Fetö ile Mücadele

"Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde öğretim görevlisi Volkan Bayar, meslektaşlarına ateş açtı, 4 kişi hayatını kaybetti. Ölenler arasında dekan yardımcısı da var. Araştırma görevlisi eşiyle birlikte gözaltına alınan saldırganla kurbanlar arasında karşılıklı FETÖ suçlaması nedeniyle husumet olduğu iddialar arasında. Eskişehir Valisi Çakacak, yaptığı açıklamada Volkan Bayar'ın ön ifadesinde Yasir Armağan'ın şikayeti üzerine açılan idari soruşturma yazısı eline geçince sinirlendiğini ve silahına alarak olayı işlediğini itiraf ettiğini söyledi."

Olay vuku bulduktan sonra aynı üniversitede hoca olan Ayşe Aypay'ın ithamlarla dolu, kimsenin kendini bu olaya duyarsız tutamayacağı isyanı kameralara yansıdı. 

 

"Aynı fakültenin öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ayşe Aypay ise Bayar hakkında sonra 1,5 yıldır defalarca şikayet dilekçesi verildiğini ancak bununla ilgili Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın ya da rektörlüğün herhangi bir işlem yapmadığını söyledi. 

Bayar'ın rektörlük ve YÖK tarafından "korunduğunu" iddia eden Aypay, "Rektörlük, Volkan Bayar hakkında dilekçelerimizin sisteme girmemesi için memurlara talimat verdiler. Kavga dövüş işleme soktuk dilekçeler. Soktuk da ne oldu? Hiçbirine yanıt alamadık. Şimdi kim verecek 4 tane canın hesabını?" diye konuştu. 

Aypay, eşinin, "tescilli FETÖ'cü" olarak nitelendirdiği Bayar'ın suçlamalarından dolayı 5,5 ay hapis yattığını iddia etti."

Olay henüz çok taze. Birçok ayrıntısına zamanla sahip olacağız. Ama bu haliyle söylenebilecek bazı şeyler var.

Olayın faili Veysel Bayar ile ilgili elde edilen bilgiler ise 15 Temmuz darbe teşebbüsünün akamete uğratılmasından sonra Fetö ile mücadele sırasında her kurumda, her ilde, her ilçede ortaya çıkan bir tipi işaret ediyor.

Bu tipler bulundukları her yerde kendilerine Fetö ile mücadeleyi sadece kendisinin ve kendisi gibilerin verdiğini iddia ederek sürekli başka birileri ile ilgili ithamlarda ve iftiralarda bulunan insanlar.

Hepiniz çalıştığınız kurumlarda, bulunduğunuz parti teşkilatında, sosyal medyada, yerel ve ulusal medyada bu tiplerle karşılaşabiliyorsunuz.

Sağa sola iftira atarak kendine maddi kazanç da sağlayan siyasi güç devşiren insanlar var maalesef.

Bir sürü insan bu süreçten devletimiz en az hasarla çıksın, bu mücadele halkımızın salahiyetine olacak şekilde tamamlansın diye bu tiplere cevap vermemeye çalışarak, bu tiplerin iftiralarına sessiz kalarak süreci geçiştirmeye çalışıyor.

Bu olay gösterdi ki iyi insanların tam da Fetö ile mücadelenin sekteye uğramaması için daha fazla ses çıkarması gerekiyor.

Fetö ile mücadeleden güç devşirenlerin ülkeye daha fazla zarar vermeden daha makul bir noktaya çekilmesi gerekiyor. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2022 Ankara Gazetesi