MENÜ
Ankara 21°
Ankara Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Vekiller Çiftçi sorunlarına odaklandılar
Siyaset
29 Ocak 2020 Çarşamba 08:57

Vekiller Çiftçi sorunlarına odaklandılar

AK Parti milletvekillerinin çalışkanlığı ve toplumsal sorunlara karşı duyarlılığı geniş kesimlerde büyük memnuniyet oluşturuyor.

AK Parti milletvekillerinin çalışkanlığı ve toplumsal sorunlara karşı duyarlılığı geniş kesimlerde büyük memnuniyet oluşturuyor. Buna son örnek Erzurum Milletvekilleri İbrahim Aydemir ve Zehra Taşkasenlioğlu Ban ile, Tarım Orman Komisyonu Başkanı Kars Milletvekili Yunus Kılıç’ın TBMM’de yaptıkları çalışma oldu.

Erzurum’dan gelen 20 civarındaki Ziraat Oda Başkanlarıyla toplantı yapıp sorunları ele alan üç milletvekili, ayrıntılı açıklamalarda bulundular.

Tarım Kredi Kooperatiflerinden yana dertliler

Oda başkanlarının Tarım Kredi Kooperatiflerinin kullandırttığı kredilere ilişkin getirdikleri eleştirilere cevap veren milletvekilleri, faizlerin yüksekliğine Kooperatifin Ziraat Bankasından kredi aldığında normal şirketlere uyguladığı faiz oranlarının uygulanmasının yattığına vurgu yaptılar.

TİGEM’in uygulaması sorunlu

Yine, TİGEM kanalıyla 300 Koyun projesindeki uygulamanın da sorunlu olduğunu, aynı şekilde genç çiftçi projesi kapsamında da hazırlıksızlık olduğuna dönük eleştirileri de, kurumun yetkilileriyle yapılan anlık görüşmelerle cevaplamaya çalıştılar.

Pasaport denetimleri sağlıksız

Hayvanların pasaportlarına dönük yapılan eleştirilerde ise, hayvan envanterinin sağlıklı olmadığını dile getirip, bunun da disiplin altına alınması gerektiğine ilişkin beklentiyi dile getiren Oda Başkanlarına, “Takipteyiz, gereğini yapacağız” mesajı veren milletvekillerine hem başkanlardan hem de, çiftçilerden tebrik ve teşekkür geldi.

Aydemir: Çiftçilerin sorunlarını çözmek önceliğimizdir

Konuya ilişkin basına özel açıklamalarda bulunan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “AK Kadrolar olarak milletimizin emrindeyiz. Ziraat Oda başkan ve yöneticilerimiz de, milletimizin esaslı parçası olan çiftçilerimizi temsil ediyorlar, her türlü sorunlarını takip ve çözmek bizim başta gelen sorumluluğumuzdur.” Dedi.

Kılıç’a teşekkür

Tarım Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç’a özellikle teşekkür ettiğini belirten Aydemir, “Çok değerli milletvekili arkadaşım Zehra Taşkesenlioğlu Ban ile seçildiğimiz günden bu yana büyük bir uyum içerisinde toplumsal sorunların çözümüne gayret sarf ediyoruz, özel projeler gerçekleştiriyoruz. Bugün de ziraat oda başkanlarımızla bir araya gelip onların sorunlarını dinledik. Bize bu konuda büyük destek veren ve bilgilendirmesiyle başkanlarımıza yol gösteren Tarım Orman Komisyonu Başkanımız oldu. Kendisine minnettarız” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 sezai Yanık
 29 Ocak 2020 Çarşamba 09:09
Aydemir herkesin yanında ve çalışkan bir vekil. Kendisini beğeniyle takipteyiz.
Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ankara Gazetesi