MENÜ
Ankara 22°
Ankara Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
‘Üfürükçülere’ suçüstü
Asayiş
23 Ağustos 2019 Cuma 12:24

‘Üfürükçülere’ suçüstü

Ankara’da vatandaşları, ‘Sizin evde büyü var’ yalanıyla dolandıran karı koca ile onlara yardım eden bir kişi, polisin ‘Üfürükçüler’ adlı operasyonuyla suçüstü yakalandı. Şüphelilerden Ş.K. isimli kadının, dolandırdığı kişileri çocuğunun okulundaki veliler ve öğretmenler arasından seçtiği ortaya çıkt

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekipler, ‘Sizin evde büyü var’ diyerek vatandaşların dini duygularını sömüren ve yüklü miktarda para ve ziynet eşyası alan Ş.K., A.K. ve E.Ö. isimli şahısları, ‘Üfürükçüler’ adlı operasyonla suçüstü yakaladı. Dolandırdığı kişileri çocuğunun okulundaki veliler ve öğretmenler arasından seçen Ş.K.’nın bu kişilere, ‘evlerinde veya eşlerinde büyü olduğunu, bu büyünün safran otuyla yakılıp kaldırılabileceğini, bu otun da çok pahalı olduğunu’ söylediği, bunun parası olarak da 2 kilo altın ve 350 bin lira nakit para aldığı ortaya çıktı.

 

PARALARI ALIRKEN YAKALANDILAR

 

Soruşturmayı derinleştiren polis, şüphelilerin seçtikleri mağdurları bir kez dolandırmakla kalmayıp, var olan büyünün ailelerindeki diğer bireylere de bulaştığını bahane etmek suretiyle birçok kez dini duygularını suistimal ettiklerini belirledi. Şüphelilerden karı koca olan A.K. ve Ş.K.’nin aynı mağduru tekrar arayarak, aynı bahanelerle para istemesinin ardından harekete geçen ekipler, şüphelileri sahte para ve altınlarla dolu poşeti mağdurdan aldıkları sırada suç üstü yakaladı.

‘NEFESİN BAYAĞI KUVETLİYMİŞ’

Şüphelilerin ev ve araçlarında yapılan aramalarda çok sayıda ziynet eşyası ve piyasa değeri yüksek saatler ele geçirildi. Suçüstü yakalanan karı kocanın ‘bu olayda yalnız olmadıklarını ve başka bir kişiyle daha beraber çalıştıklarını itiraf etmesiyle şüpheli E.Ö. de ikametinde yakalandı. Polis, dolandırıcıların, mağdurları dolandırarak aldıkları paralarla villa yaptırdıklarını, pırlantalar alarak lüks araçlara bindiklerini de belirledi. Ekipler ayrıca, şüphelilerin mağdurları dolandırdıktan sonra “Senin de nefesin bayağı kuvvetliymiş” diyerek kendi aralarında kahkaha atarak konuştuklarını da tespit etti. Mahkemeye sevk edilen şüphelilerden Ş.K. tutuklanırken, diğer şüpheliler E.Ö. ve A.K adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ankara Gazetesi