MENÜ
Ankara 30°
Ankara Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Siyasiler, Türk Kızılayı'nın kuruluş yıl dönümünü kutladı
Gündem
11 Haziran 2024 Salı 16:29

Siyasiler, Türk Kızılayı'nın kuruluş yıl dönümünü kutladı

Siyasiler, Türk Kızılayı'nın kuruluş yıl dönümü olması nedeniyle mesaj yayımladı.

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Türk Kızılayı'nın kuruluş yıl dönümünü "Gazze’de, Afrika’da, tüm dünyada ve Türkiye'de 156 yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Kızılay'ın kuruluş yıldönümünü gönülden kutluyorum" sözleriyle kutladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk Kızılayı'nın yıl dönümü hakkında "İyilik çınarımız, insanlığın umut kaynağı 1868’den bu yana merhamet ve güven inşa ediyor. Türk Kızılay'ın 156. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, "Bu topraklarda kök veren ve dallarıyla dünyanın dört bir tarafını kuşatan iyilik çınarımız Türk Kızılay'ın 156’ncı kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türk Kızılayı'nın yıl dönümüyle ilgili şu mesajı yayımladı:

"Kadim dayanışma kültürümüzün mirası, 1868'den beri şefkatin bayrak taşıyıcısı Türk Kızılay'ın 156. kuruluş yıl dönümünü gönülden kutluyorum. Bu anlamlı günde, vatanımızın dört bir köşesinde ve dünyanın her yerinde ihtiyaç sahiplerine el uzatan Kızılay’ın tüm çalışanlarına ve gönüllülerine minnetlerimi sunuyorum."

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türk Kızılayı'nın 156'ıncı kuruluş yıl dönümünü şunları söyledi:

"Kızılay’ımız asırları aşan koskoca bir çınardır. Milli Mücadele’de Mehmetçiklerimizin yaralarını sararken, en zor anlarda kan bağışıyla şifa dağıtırken, afetlerde, depremlerde Aziz Milletimizin yanında olurken; o kırmızı hilal yüreklerimize hep su serpti, güven verdi. Yardımlaşmanın, dayanışmanın sembolü Kızılay, 1868’den bu yana insanlığa hizmet etti, etmeye de devam ediyor. Tıpkı bugün Gazze’de olduğu gibi. İyi ki varsınız."

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, şu açıklamayı yaptı:

"Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti olarak çıktığı yolda milyonlarca gönüllüsü, bağışçısı ve çalışanlarıyla adeta 156 yıllık bir yardım çınarına dönüşen; nerede bir insani ihtiyaç varsa dalları oraya yetişen Kızılay'ın kuruluş yıl dönümünü kutluyorum."

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Mazluma, mağdura, ihtiyaç sahiplerine umut, Milletimizin sevgi ve şefkat elidir Türk Kızılay" vurgusu yaparak "İnsanlığa hizmet yolunda önemli görevler üstlenen Türk Kızılay’ın 156’ncı kuruluş yıl dönümünü kutluyor, tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye'den dünyanın her yerine uzanan, merhametin ve şefkatin simgesi olan Türk Kızılay’ın 156'ncı kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, iyilik çınarımız Kızılay'ın tüm gönüllüleri ve çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Kızılay'ın 156. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum! Afetlerde ve zor günlerde 156 yıldır yanımızda olan Kızılay'a teşekkür ediyorum" diye belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türk Kızılayı'nın 156'ncı yıl dönümü nedeniyle "Dalları dünyanın dört bir yanını saran merhamet çınarı Türk Kızılay'ın kuruluşunun 156. yıl dönümü kutlu olsun. Hilalin ışığında şefkat ve ümit dağıtan tüm gönüllülere selam olsun" mesajını yayımladı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türk Kızılayı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Ülkemizin en büyük insani yardım kuruluşu, iyiliğin ve merhametin sembolü Türk Kızılay’ın 156. Yılı kutlu olsun. Kızılay gönüllüleri ve bağışçılarına binlerce teşekkür. Türk Kızılay’ın hilali ile Türk bayrağının hilali iyilik için tüm dünyada sırt sırta."

Hibya Haber Ajansı
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2024 Ankara Gazetesi