MENÜ
Ankara 21°
Ankara Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Rengârenk bilim şenliği
Eğitim-Bilim
10 Şubat 2020 Pazartesi 10:17

Rengârenk bilim şenliği

Yenimahalle Belediyesi ve Yenimahalle Kent Konseyi tarafından düzenlenen Bilim Şenliği’nin 5’incisi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Bu yıl Güney Kore’nin de katılımı ile ilk defa uluslararası nitelik kazanan bilim ve sanat temalı şenlik, Yıldız Kenter Tiyatro Salonu’nda mini konserler ve yöresel dans gösterileriyle başladı. Organizasyonun onur konuğu Güney Kore Kültür Merkezi sanatçısının geleneksel çalgıları olan Gayageum ile verdiği mini konser ve geleneksel kıyafet olan hanbok giyilip yelpazeyle şekiller oluşturularak yapılan Buchaechum (Yelpaze Dansı) adı verilen geleneksel halk dansı konuklardan büyük beğeni topladı. Şenliğin katılımcı kuruluşlarından Kırşehir Belediyesi’nin halk oyunları ekibi Kırşehir yöresine ait potporik dans performanslarıyla, Ankara Kulübü Seymenleri de birbirinden güzel halk oyunlarıyla konuklardan alkış aldı. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi koridorlarında çok sayıda okul ve derneğin kurduğu stantlarda ise genç mucitler icatlarını sergiledi.
Stantları gezerek, genç mucitlerin yaptığı çalışmaları inceleyen ve öğrencileri tebrik eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bu şenliklerin temel amacı çocuklarımızı müspet ilime inandırmak ve onun hedefleri doğrultusunda eğitim verilmesini sağlamaktır. Türkiye’de eğitimi düzeltmeden hiçbir şeyi düzeltmek de mümkün değil. Siz kendinizi iyi yetiştirin ki yarınlarımız aydınlık olsun” dedi.
 
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ankara Gazetesi