MENÜ
Ankara 28°
Ankara Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Hande Fırat’ın tuvalinden
Kültür-Sanat
13 Nisan 2019 Cumartesi 11:02

Hande Fırat’ın tuvalinden

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın ilk kişisel sergisi ‘Renklerdir Patlayan’ dün CerModern’de açıldı. Açılışa siyaset, sanat ve cemiyet hayatından isimler katıldı.

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, yaklaşık 10 yıldır yaptığı yağlı boya tabloları CerModern’de sanatseverlerin beğenisine sundu. 12 Mayıs’a kadar sanatseverlerin görebileceği sergide, 10 yıldır yaptığı resimlerden 60 eserin olduğunu ifade eden Fırat, çocukluğundan beri resime meraklı olduğunu aktardı. Bu konuda eğitim aldığını aktaran Fırat, yaptığı resimlerden dolayı evinde adım atacak yer kalmadığını dile getirdi. Fırat, “Resimleri bir cesaretle sizlerin önüne koymaya karar verdim. Bugüne kadar pek çok şey yaşadık. Hiçbir şey bu kadar heyecan vermedi. Hiçbir şey de beni bu kadar heyecanlandırmadı. Resimler için çok iyi tepkiler aldım. İnşallah devamı gelecek” dedi.

SÜRPRİZ OLDU

 

Sergiye katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, resimlerden etkilendiğini söyledi. Soylu, “Muhteşem olmuş, sadece kendine yapmamış bize de yapmış. Tebrik ediyoruz. Bu ummadığım güzel bir sürpriz oldu” diye konuştu. Hande Fırat’ın bu özelliğini bilmediklerini belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da “Açıkçası bizi şaşırttı. Renklere hakim oluşunu beğeniyle izledik. İnşallah herkes böyle sanatını ve sanatçı ruhunu ön plana çıkaran, girişimci bir şekilde sanata katkıda bulunur” ifadesini kullandı.

ÇOK SAYIDA İSİM KATILDI

Sergiye bakanlar Soylu ve Ersoy’un yanı sıra İYİ Parti Genel Başkan yardımcıları Aytun Çıray ve Ahmet Ersagun Yücel, İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, İYİ Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Mehmet Aslan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse gibi çok sayıda isim katıldı.

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ankara Gazetesi