MENÜ
Ankara 30°
Ankara Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Gazzeli hastaların nakli için üç ülkeden Sağlık Koordinasyon Ekibi oluşturuldu
Dünya
10 Kasım 2023 Cuma 11:01

Gazzeli hastaların nakli için üç ülkeden Sağlık Koordinasyon Ekibi oluşturuldu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Mısır Sağlık Bakanı ile Gazze’deki kanser hastası çocukların tedavisine yönelik görüşme gerçekleştirdi.

Mısır Sağlık Bakanı ile dün, Gazze’deki kanser hastası çocukların tedavisine yönelik önemli bir görüşme gerçekleştiren Bakan Koca, Türk-Filistin Dostluk Hastanesinde tedavi gören kanser hastalarının başta çocuklar olmak üzere, Refah sınır kapısından ilk etapta Mısırın Şeyh Zuvaid ve El-Ariş Hastanelerine nakledileceğini açıkladı.

Bakan Koca, kanser hastası çocukları Mısır Sağlık Bakanı ile birlikte ziyaret edeceklerini belirterek "Gazze’den gelecek hastaların tedavilerini Türkiye'den gönderilecek sağlık personelleri ile Mısırlı meslektaşları birlikte gerçekleştirecekler. İkinci etapta ise durumu uygun hastaların uçak ambulanslarla Türkiye’ye getirilmesi planlanacak." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, Gazzeli hastaların Refah sınır kapısından nakli için yürütülen diplomasi faaliyetlerinde ayrıca İsrail Sağlık Bakanı ile temas kurularak üç ülkeden (Türkiye, Mısır, İsrail) irtibat kişilerinin görevlendirildiği Sağlık Koordinasyon Ekibinin oluşturulduğunu duyurdu.

Hibya Haber Ajansı
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2024 Ankara Gazetesi