MENÜ
Ankara 20°
Ankara Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nazilli'de halka hitap etti
Siyaset
4 Şubat 2023 Cumartesi 15:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nazilli'de halka hitap etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’ın Nazilli ilçesinde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Bugün burada Egemizin güzide merkezlerinden Nazilli’de sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Biraz önce Aydın bir başka coşkuluydu. Aydın’da toplu açılış törenini yaptık. Oradaki kardeşlerimizle coşkulu buluşma gerçekleştirdik. Aydın’a gelmişken Nazilli’ye uğramadan gidilir mi? Şimdi de buradayız. Bu vesileyle eser ve hizmet siyasetini tercih ederek, partimize katılan belediye başkanımızla birlikte şu anda muhteşem bu katılımla bir aradayız.

Geldiğimiz andan itibaren yol boyu o coşkulu kalabalıklar hakikaten bizi de farklı bir heyecana boğdu. Gerçi bizi Nazilli gayet iyi tanır. Eğitimde şehrimize kazandırdığımız 557 yeni derslikle, 2 kapalı spor salonuyla, 2 pansiyonla tanır. Gençlik ve sporda yaptığımız 4 yeni bina ile yatak kapasitesini 2 bin 107’ye çıkardığımız öğrenci yurtlarımızla tanır. İnşa ettiğimiz yarı olimpik yüzme havuzuyla, gençlik merkeziyle, 10 futbol sahasıyla, tenis kortuyla tanır.

Sağlıkta 400 yataklı Nazilli Devlet Hastanesi ile görüntüleme merkezi ile, diş ünitesi ile, diğer tesisleriyle bizi tanır. İlk Evim projemiz kapsamında yapacağımız 139 konutla, hizmete açtığımız Millet Bahçesi ile tanır.

Şu anda inşa etmekte olduğumuz şehrin 2050 yılına kadarki içme suyu ihtiyacını giderecek olan tesisle tanır. Bitkisel üretim, hayvancılık ve afet zararı kapsamında buraya aktardığımız 50 milyon liralık kırsal kalkınma destekleriyle hayata geçirdiğimiz 61 projeyle bizi tanır. Toprakla buluşturduğumuz 68 milyon fidanla, düzenlediğimiz şehir ve bal ormanlarıyla bizi tanır. Getirdiğimiz doğalgazla bizi tanır.

Pamuğun, incirin şehri Nazilli, milli mücadelede işgali de kurtuluşu da yaşamış, istiklalin kıymetini çok iyi bilen bir şehrimizdir. Nazilli aynı zamanda tarımı ve sanayisiyle üretimin şehridir. Bugün Adnan Menderes Üniversitemizce kullanılan Nazilli Basma Fabrikası, 1995’teki özelleştirmenin ardından adeta kaderine terk edilmişti. Cumhuriyetimizin bu güzide yadigarına biz sahip çıktık ve koruma altına aldık.

İlk etapta yakında burada bir Teknopark açarak işe başlıyoruz. İnşallah diğer projeleri de ardı ardına hayata geçireceğiz. Gazi Mustafa Kemal’in Nazilli’ye kazandırdığı şehirdeki her haneye dokunmuş bu esere 1995 yılında sahip çıkamayanların kimler olduğunu anlatmama gerek var mı? Sizler gayet iyi biliyorsunuz.

Hazırladıkları programda hep istismarını yaptıkları Atatürk’ün mirası istiklal ve istikbal davasına yer vermezler. Ülkenin ve milletin düşmanlarını bunlar adıyla anamaz. Tem tersi onlara yaranmak için kırk takla atarlar. İnsanımızın hak, özgürlük, refah taleplerine karşılık gelecek dişe dokunur hiçbir proje geliştiremez tam tersine yapılanları yıkma, yok etme, tersine çevirme dışında bir söz söylemezler.

Kömürü yakacaksın, kömürün isini koklayacaksın ama şimdi doğalgaz bas düğmeye evin her yerinde ısın.  Bu medeniyettir. Bu medeniyetin adı AK Parti’dir. Biz baştan savma vaatlerle değil, geleceğine ışık tutacak programlara ihtiyaç duyuyoruz. Anlaşılan o ki masanın altında birbirlerinin ayaklarını tekmelemekten bunlar bu işlere fırsat bulamıyor.

Cumhuriyetimizin ilk asrının en parlak 20 yılına imza atmış bir hükümet olarak, cumhuriyetimizin yeni asrını Türk Yüzyılı ile karşılamaya hazırlanıyoruz.

Ülkemize bugüne kadar kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısını başlangıç kabul ederek, yeni ve daha büyük bir atılımın hazırlığı içindeyiz. Muhalefetten tek beklentimiz azıcık hakkaniyet, azıcık izan, azıcık idraktır. Ülkenin kazanımlarına düşmanlık etme hastalığı bunlarda eskiden beri mevcut. Ne yaparlarsa yapsınlar, başaramayacaklar.

Terör örgütleriyle kol kola gezen bu altılı masa altındakiyle yedililere 14 Mayıs’ta unutamayacakları bir ders verelim.”

Hibya Haber Ajansı

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2023 Ankara Gazetesi