MENÜ
Ankara 28°
Ankara Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Çizgi dünyası Başkent’te buluşuyor
Kültür-Sanat
9 Nisan 2019 Salı 11:20

Çizgi dünyası Başkent’te buluşuyor

Kadıköy Moda’da düzenlenerek on binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), 25–26 Mayıs tarihlerinde Ankara Comics and Art Festival (ACAF) adıyla Başkent’te düzenlenecek.

Bilkent Center’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Ankara Comics and Art Festival; çizgi roman, karikatür, illüstrasyon sergileri, canlı grafiti ve mural çalışmaları, katılıma açık atölye programları, seminerler ve sanatçı konuşmalarını içeriyor. Festival, çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinleri üzerinden yaratıcı deneyim alanları sunan bir açık hava etkinliği olarak Başkentlilere farklı bir deneyim sunacak. Festival süresince gerçekleştirilecek atölye çalışmalarında çizerlerin moderatörlüğünde çizgi roman ve karikatür teknikleri, illüstrasyon, fanzin ve stencil çalışmaları ziyaretçiler tarafından deneyimlenebilecek. Festival sahnesinde 25 Mayıs Cumartesi günü The Ringo Jets, 26 Mayıs Pazar günü ise Palmiyeler sahne alacak. 

ANKARA ENGİN EVİM

Festivalde yer alacak sanatçılardan Cem Sonel, Ankara ile ilgili olarak “Ankara sokakları için kitaplar yazmak isterim. Ankara sokakları büyüdüğüm, hayatla tanıştığım, iyiyi kötüyü deneyimlediğim, kültürel gelişimime başladığım, paylaşmanın ve birlikteliğin önemini kavradığım, kışın Seğmenlerde kızak, yazın Meclis Parkı’nda paten kaydığım, düşmeyi öğrendiğim, uzanan eli tuttuğum bazen de el uzattığım hayatımın en büyük bölümünü geçirdiğim, çatısı gökyüzü kadar engin evim” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2019 Ankara Gazetesi