MENÜ
Ankara 28°
Ankara Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Aydemir’den birlik, dirlik ve kardeşlik mesajı
Gündem
19 Mayıs 2022 Perşembe 23:02

Aydemir’den birlik, dirlik ve kardeşlik mesajı

Milletvekili Aydemir, ‘Her biri Asım’ın neslinden olan, Hakka tapan ve koruyan, yalnız ona baş eğen gençlerimiz, aziz milletimizin birlik ve beraberliği, devletimizin bekası ve dirliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, yüce milletimizi tarif eden kardeşliğin teminatıdır. ' dedi.

Milletvekili Aydemir 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk şahsında zafere katkı sunan kim varsa herkesi rahmetle, minnetle yad ediyoruz. Altını çiziyoruz ki onların o günkü zemine koydukları şevk, bugün aynen AK Parti anlayışında yaşıyor, milletimizin yüreğinde yaşıyor." diye konuştu.

AYDEMİR’DEN BİRLİK, DİRLİK VE KARDEŞLİK MESAJI

Milletvekili Aydemir, ‘Her biri Asım’ın neslinden olan, Hakka tapan ve koruyan, yalnız ona baş eğen gençlerimiz, aziz milletimizin birlik ve beraberliği, devletimizin bekası ve dirliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, yüce milletimizi tarif eden kardeşliğin teminatıdır. Milletimizin yüksek terbiyesini ilelebet sürdürecek, bizi asırlara hakim kılan hassasiyet ve dikkatlerimizi koruyacak olanlar gençlerimizdir. ‘ dedi.

AYDEMİR’DEN GENÇLİĞİ TARİF

Milletvekili Aydemir, 'Ahmet Yesevi Hazretlerinin öğretilerini yaşatan, Akifçe düşünen, milli ve manevi mukaddesatımıza sahip çıkmak yolunda nefislerin adayan gençlerimizle gurur duyuyor, iftihar ediyoruz. Çanakkale, Aziziye ruhunu hep diri ve canlı tutarak küresel akla büyük ve güçlü Türkiye gerçeğini belletecek olan gençlerimiz, 19 Mayıs 1919’da kaydedilen milli manaya her daim sahip çıkacaklardır. ‘ vurgusunu paylaştı.

KUTLAMA

Milletvekili Aydemir, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Yüce Milletimizin milli coşkusunu paylaşıyor,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olarak, milli dirilişimizin müellifi ecdadımızı şükran ve minnetle anıyor, şehit ve gazilerimizi rahmetle yad ediyoruz. Ufkumuz ecdadımızın ufkudur. Önceliğimiz 2023’ten 2071’e büyük Türkiye idealini yaşatmak, ecdadın mirasını diri tutmaktır.’ dedi.

AYDEMİR GÜNDEMİ ELE ALDI

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı, siyasetteki gelişmeleri ele aldı, İstanbul’da bazı belediyeler kaydında gerçekleştirilen rüşvet operasyonuna değinerek yolsuzluklara karşı yandaş medyanın sessiz kalışını kınadı.

TÜRKİYE’NİN KARARLI TUTUMU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyada gıpta ve saygıyla karşılanan milli ve yerli bir duruş sergilediği, bu sebeple küresel boyutta Türkiye’nin gündem oluşturduğunu belirten Milletvekili Aydemir İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya girme talebi sürecinde Türkiye’nin kararlı tutumunu dile getirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MİLLİ DURUŞU

Milletvekili Aydemir, ‘Öyle bir lider var ki Türkiye’de şu anda. Dünya onun önünde temenna ile eğiliyor ve bizim karşımızda esas duruş gösteriyor. İşte bakın NATO’nun genişlemesi ile ilgili yapılan çalışmalar. İşte bizim milli ve yerli duruşumuz. Eski dönem olsaydı, bizden önceki hal olsaydı, ‘eyvallah, evet efendimci bir tavırla beraber, ‘kimi istediniz, İsveç’i hay hay, Finlandiya’yı istediniz, buyurun. ‘ denirdi. Şimdi öyle bir liderimiz var ki, tam da Kasımpaşalı diye tarif edilen yaklaşımı ortaya koyuyor. Milletimizin kumaşını ifade eden, ülkemizin menfaatleri neyi gerektiriyorsa öyle bir duruş sergiliyor.  ‘ dedi.

‘CHP’NİN ATATÜRK HASSASİYETİ YOK’

CHP’nin Atatürk havalimanı önündeki nümayişine bir kez daha tepki gösteren Milletvekili Aydemir, ‘CHP’nin Atatürk diye bir hassasiyeti olsa, Atatürk düşmanlarıyla yürümez. Atatürk diye bir dertleri yok. Onu paravan yapıyorlar, arkasında envayi türden melanetler, envai türden şeni işler yapıyorlar. ‘ kaydını düştü.

‘KİMSE SESİNİ ÇIKARMIYOR’

İstanbul merkezli 5 ilde rüşvet suçuna karıştıkları iddiasıyla aralarında Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta ve mühendislerin de bulunduğu 194 kişinin gözaltına alındığını anımsatan Milletvekili Aydemir, imar yolsuzluklarının da devasa boyuta vardığını, ancak kimsenin ses çıkarmadığını belirtti.

AYDEMİR CHP’Lİ BELEDİYEYERDEKİ YOLSUZLUKLARI GÜNDEME TAŞIDI

Milletvekili Aydemir, ‘CHP’nin vazife aldığı bazı belediyelere dikkat edin. Yolsuzluklar, usulsüzlükler başını almış gidiyor. Ama bir derin sükut ve sessizlik var. İstanbul’da CHP’li belediyeler bazında, Kadıköy’de gerçekleştirilen rüşvet operasyonunda 194 kişi gözaltına alındı. Kimse sesini çıkarmıyor. Yandaş medyaları suskun. Bu çirkinliğe, yolsuzluklara medya sessiz kalmamalıdır.’ dedi.

AYDEMİR AK DURUŞU VURGULADI

20 yıllık süreçte AK Partinin yerel ve genel yönetimde milletin menfaatlerini esas alan bir anlayış, hizmet ve eser siyasetini ortaya koyduğunu, siyasette temiz ve lekesiz AK bir sayfa açtığını belirten Milletvekili Aydemir, milletin bu sebeple AK Partiye destek verdiği ve AK Partiye yüzde ellinin üzerinde bir teveccüh olduğunu vurguladı.

AYDEMİR’DEN AKŞENER’E TEPKİ

Milletvekili Aydemir, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in "Kasımpaşalı Tayyip Erdoğan artık yok" sözlerine tepki gösterdi. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in, "Kasımpaşalı Tayyip Erdoğan artık yok" dediğini aktaran Milletvekili Aydemir, şunları söyledi: "İnsanda en azından bir mahcubiyet, bir utanma duygusu olur. Sayın Cumhurbaşkanımız için şu ifadeleri kullanırken, kendine dönüp bir bakar. İşte CHP'nin yolsuzlukları, HDP'nin pervasızlıkları, PKK'nın alıp başını gitmesi, şu son zamanlardaki şehit sayımıza bakın. Bunlara dönük İYİ Parti'nin bir defa bile laf etmeyişi... Sayın Akşener, bir kendine bak, bir kendine gel önce. Sen kendi partinde sırf ara ara muhalefete, HDP'ye laf ediyor diye genel başkan yardımcını susturdun. Daha önce grup başkanvekilliğinden aldın sonra genel başkan yardımcılığından bile aldın. Böylesine düşük bir duruşunuz varken Cumhurbaşkanımıza laf ediyorsunuz."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2022 Ankara Gazetesi